طراحی وب سایت:

پس از گذشت زمان و ماشینی شدن دنیای واقعی یکی از حرفه های تاثیر گرفته از این مطلب سایت های اینترنتی می باشد. با توجه به مطرح شدن این بحث باید به این نکته بیشتر توجه شود که هر آنچه در این حرفه بیشتر وارد شویم به این اصل میرسیم که طراحی سایت نه به عنوان یک حرفه بلکه به عنوان یک شغل مورد توجه قرار گرفنه است. پهنه این مبحث آنقدر گسترش یافته است که در دنیای امروزی شرکت های مختلفی مشغول رسیدگی به امور این حرفه در حال فعالیت هستند.

محوریت فعالیت وب سایت:

با توجه به ینکه بحث طراحی سایت حول محور فضای مجازی در گردش است افراد  مختلف در زمینه های تخصصی مختلفی پیرامون این مبحث در حال فعالیت هستند به عنوان مثال از شرکت های اجاره فضا (هاستینگ) گرفته تا افراد متخصص در زمینه طراحی همگی مشغول انجام فعالیت در این زمینه می باشند.

در توصیف اولیه به این نکته اشاره کردیم که امروزه طراحی سایت بیشتر در زمینه کسب و کار فعالیت خودرا ادامه داده است با توجه به این موضوع باید به این نکته اشاره کنیم که افراد متخصص در زمینه طراحی وب سایت با توجه به تاثیر مستقیم طراحی بر کسب و کار همیشه با چالش هایی روبرو هستند و در نهایت به این نتیجه میرسیم که هرگونه اشتباه هرچند کوچک میتواند عواقب جبران ناپذیری در وهله اول در سایت ما و در نهایت در کسب و کار موجود داشته باشد.

رعایت اصول طراحی:

در دنیای تکنولوژی امروزی بهره بردن از یک سایت مهندسی شده بسیار پر اهمیت تر است از شمای ظاهری آن کسب و کار و همین اصل است که متخصصان را بر آن داشته که تمام تلاش خودرا متوجه مهندسی نمودن قدم به قدم در طرراحی کنند و این نکته را برای خود اولین قانون دانسته اند که اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباه باشد.

با توجه به موارد گفته شده اکنون به این نتیجه رسیده ایم که حرفه طراحی سایت یک حرفه کاملا رقابت پذیر است به زبان عامیانه این بدین معناست که هر اشتباه و کم دقتی می تواند یک متخصص را چندین پله به عقب برده و اورا از فضای رقابت به دور نگه دارد البته همین فضاست که میتواند متخصصان را لحظه به لحظه هوشیار تر نگه دارد و این امر موجب دقت هر چه بیشتر و در نهایت پروژه هایی عاری از هرگونه خطایی را دستاورد خواهد داشت پس می توان به این نکته اشاره کرد که داشتن یک سایت قدرتمندیک امتیاز برای رقابت با رقیبان در این بازار کسب و کار به حساب می آید.

نقش ایده در طراحی سایت:

اکنون نوبت به بحث پیرامون ایده در طراحی سایت رسیده است همانطور که میدانید هر وب سایت نوشته شده موجود در عقبه خود دارای یک ایده میباشد که طراح آن سایت قبل از شروع طراحی آن را برای خود ترسیم نموده و اکنون سایت به وجود آمده نتیجه آن ایده میباشد.

این یک امر مسلم است که هرچقدر ایده قبل از طراحی قوی تر و مناسب تر با فضای آن کسب و کار باشد نهایتا سایت طراحی شده بسیار مهندسی شده تر خواهد بود اما نکته ای که شاید خیلی از متخصصین طراحی سایت به آن کمتر دقت میکنند این است که لزوما و قطعا داشتن یک ایده مناسب قبل از طراحی تضمین یک طراحی ایده آل و مهندسی شده نیست.

همانگونه که ایده قبل از طراحی میتواند خیلی مهم و تاثیر گذار باشد اما دانستن این نکته که ایده در زمانی تاثیر مثبت و قابل نتیجه ای دارد که در حین طراحی سایت هم پارامترهای موجود که هرکدام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند را نیز رعایت کنید در این صورت است که یک ایده قبل از طراحی خوب پس از طراحی و با توجه به مهندسی بودن سایت خودرا نشان داده و در هر چه بهتر شدن سایت نقش به سزایی را ایفا میکند.

تا کنون از ایده قبل از طراحی سایت همچنین  پارامترهای حین طراحی سایت و سایر موارد در بهبود هرچه بهتر سایت مطالبی را یرای شما بازگو کردیم یک نکته که در اینجا به آن اشاره ای میکنیم بحث seo  است که در مقاله بعدی به طور کامل و مفصل به آن اشاره خاهیم کرد.پس شمارا دعوت میکنیم پس از خواندن این مقاله حتما مقاله بعدی که به طور کامل در مورد seo  سایت صحبت میکنیم را نیز بخوانید.

صفحه فرود:

Landing pade  در واقع همان صفحه نخست سایت می باشد همان صفحه ای که کاربران در هنگام ورود به سایت مشاهده می کنند پس مسلما یک صفحه مهم می باشد و هر چه قدرت این صفحه بیشتر باشد در جذب مخاطب تاثر چشمگیری خواهد داشت.

صفحه نخست یک نمای  کلی از برن و محصول ماست پس برای طراحی هرچه بهتر این صفحه باید به محتوایی که کاربران به آن نیاز دارند توجه  کامل داشته باشیم. در نکات قبل اشاره کردیم که این صفحه با رعایت نیاز کاربران مورد استقبال بهتری قرار می گیرد شاید سوال پیش بیاید که نیاز انواع کاربران را چگونه به دست بیاوریم؟ یک روش مناسب برای این منظور قرار دادن یک فرم نظر خواهی در صفحه می باشد.

ترتیب اولویت محتوا:

مورد بعدی در مورد طراحی صفحه نخست این است که مطالب مهم تر در بالای صفحه به ترتیب اولویت قرار بگیرند که مخاطب نیازی به اسکرول کردن نداشته باشد و در نگاه اول به مطالب مهم رسیده و ترغیب به خواندن سایر مطالب  شود.

در انتخاب عنوان بری صفحه نخست نهایت دقت را بکنید چرا که این عنوان میتواند سوال اصلی کاربر که از خود می پرسد به چه منطور در این سایت آمده ام و چه نیازی دارم را می دهد هرچه عنوان صغفحه نخست دقیق تر انتخاب شود تاثیر خیلی زیادی در جذب کاربر خواهد داشت.

در نهایت از شما دوستان نهایت تشکر را داریم که اولین مقاله از سایت مارا دنبال کردید.