طراحی سایت با وردپرس:

وردپرس را در مقاله ای به طور مختصر توضیح داده ایم و نحوه طراحی سایت اینترنتی با کمک از این سیستم مدیریت محتوا را آموخته ایم.

گفتیم که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قوی و محبوب در بین طراحان سایت در کل دنیا است و بسیاری از سایت های مطرح دنیا, به واسطه ورد پرس طراحی شده اند.

WordPress با زبان برنامه نویسی php طراحی شده است و از پایگاه داده my sql برای ذخیره داده ها استفاده می کند.

طراحی سایت با این سیستم مدیریت محتوا با وجود اینکه دشواری طراحی با زبان های برنامه نویسی را ندارد که همین امر موجب محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا در بین کاربران شده است, و همچنین از انعطاف بسیار بالایی در حین طراحی برخوردار است, اما رعایت یکسری نکات کلیدی در آن اهمیت بسیاری دارد.

آیا در سایت های وردپرسی می توان seo را رعایت کرد؟

جواب مثبت است, بله این سیستم مدیریت محتوا به گونه ای پیاده سازی شده است که کلیه اقدامات مربوط به سئو جهت بهینه سازی سایتو ارتقا آن نزد موتورهای جستجو را پشتیبانی می کند.

طراحی سایت وردپرسی:

همانطور که اشاره کردیم wordpress در حال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای جهان محسوب می شود. با توجه به آمار جهانی, تقریبا 26 درصد از وب سایت های برتر دنیاتوسط ورد پرس طراحی شده اند.

در طراحی وب سایت های اینترنتی توسط این سیستم مدیریت محتوا محدودیت خاصی وجود ندارد, در این سیستم قابلیت طراحی وب سایت های شخصی, شرکتی, سازمانی و یا فروشگاه های اینترنتی وجود دارد.

شاید فرا گرفتن این دانش دشواری خاصی را به همراه نداشته باشد, و با کمی دقت و رعایت اصول طراحی بتوانیم وب سایت های حرفه ای با توجه به اصول سئو طراحی کنیم.

در این مقاله بیشتر سعی بر آن داریم تا با مزایا و معایب سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شویم, پرا که دانستن این مطالب کمک شایانی به طراحان در زمینه انتخاب روشی برای طراحی می کند.

مزیت های طراحی وب سایت با استفاده از wordpress:

الف) سئو در ورد پرس:

وردپرس نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوای موجود, از سئوی قوی تری برخوردار است و امکان سئو کردن سایت در این سیستم بسیار راحت تر است.

ب) مدیریت محتوا در wordpress:

ظاهر این سیستم مدیریت محتوا, و بخش مدیریت آن از لحاظ مدیریت محتوا در تعامل بیشتری با کاربران است.

پ) کد باز بودن وردپرس:

به واسطه این قابلیت در این سیستم امکان اضافه و یا کم کردن یکسری عناصر نظیر قالب برای کاربران فراهم است اما به این نکته توجه داشته باشید که, انجام این عمل نیازمند دانشی فراتر از دانش وردپرس  می باشد.

ت) به روز بودن این سیستم:

از آنجا که این cms محبوب ترین نزد کاربران است, واسطین این سیستم همواره در حال ارائه نسخه های به روز این سیستم هستند که در نسخه های جدید خطا های قبل برطرف شده و به امکانات آن اضافه شده است.

لازم به ذکر است دریافت نسخه های به روز شده وردپرس همواره در نهایت آسانی در اختیار کاربران قرار گرفته و به راحتی قابل نصب و استفاده می باشد.

ث) کاربر پسند بودن wordpress:

بستر طراحی این سی ام اس همواره رعایت اصول UI را سر لوحه کار خود قرار داده است و امکانات بی نظیری که این سیستم مدیریت محتوا در اختیار طراحان سایت قرار می دهد, به آنها این امکان را می دهد که از این امکانات نهایت بهره را ببرن و در نهایت وب سایتی زیبا بر پایه اصول UI طراحی و در اختیار کاربران قرار دهند.

WordPress cms از قالب های بسیار گوناگونی در زمینه های مختلف اعم از شخصی, سازمانی, و شرکتی پشتیبانی می کند و همین امر عاملی شده تا کاربران اکثر نیاز های خوردا با این سیستم برطرف سازند.

ج) قابلیت پشتیبانی ورد پرس:

این  سی ام اس یک سیستم مدیریت محتوای کاملا منعطف در تعامل با کاربران است و همچنین کاربران قبل از سفارش طراحی, هدف خود از ایجاد سایت را مشخص کرده اند و در حین طراحی خود ناظر بر طراح نیاز های خودرا مجدد یادآور می شوند, نتیجه این اقدامات تولید سایتی با کمترین نقص و ایراد می باشد.

در اغلب اوقات طراح تمام نیازهای مشتری را برطرف می کند اما ممکن است بعد از طراحی و یا با گذشت زمان کاربر یا دچار مشکل شده و یا نیاز های جدیدی را خواستار باشد, اینجاست که این قابلیت وردپرس اهمیت خودرا نشان می دهد و به صورت کاملا استوار در برطرف کردن این مشکلات و پشتیبانی بعد از طراحی تواناست.

د) امنیت وردپرس:

این سی ام اس امن ترین سیستم مدیریت محتوای حال حاضر دنیا می باشد که با رعایت که با رعایت یکسری اصول پایه ای می توانیم سایتی بسیار ایمن در برابر گزند هکر ها داشته باشیم.

معایب طراحی وب سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس:

با توجه به امکانات بسیار گسترده و قابلی که این cms  در اختیار کاربران خود قرار میدهد شاید کمتر کسی به این مورد فکر کرده باشد که آیا ورد پرس عیبی هم دارد؟

بهتر است اینگونه بیان کنیم که هیچ سیستمی بدون عیب نمی باشد و وردپرس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. درست است که این سیستم به طور کلی تمامی نیاز کاربران را برطرف می کند اما شاید در طراحی یکسری سایت ها نظیر وب سایت های بانکی, یا مراکز نظامی کمی ضعف داشته باشد.

نتیجه گیری:

در نهایت بعد از توضیح مطالبی که برای شما بیان کردیم به این نتیجه می رسیم که سیستم مدیریت محتوای وردپرس با توجه به قابلیت های ویژه ای که دارد امروزه به محبوب ترین سی ام اس دنیا تبدیل شده است. بسیاری از طراحان دنیا این سیستم را به سایر روش ها ترجیح میدهند.

طراحی سایت های اینترنتی توسط کد نویسی هرچند بسیار دقیق و کم خطا است اما زمان زیادی را از طراحان می گیرد همچنین هزینه زیادی را برای مشتریان در ب خواهد داشت.  پس عاقلانه ترین انتخاب در طراحی سایت های اینترنتی استفاده از از سی ام اس می باشد که انتخاب وردپرس با وجود قابلیت های بی شمار آن در اولویت قرار دارد.