سئو در نوشتار و تاثیر آن در فروش بیشتر

سئو در نوشتار و بهبود فروش:

سئو دیگر برای شما واژه غریبی نیست, ر مقالات مختلف پیرامون این بحث و تکنیک های ویژه آن صحبت کردیم.

در مقالات اولیه که از سئو گذاشتیم این صحبت را کردیم که تکنیک های بی شماری برای اعمال سئو روی سایت وجود دارد.

امروزه با توجه به هوشمند شدن الگوریتم های موتورهای جستجو, رعایت تک به تک این تکنیک ها سایت مارا به هدف نزدیک تر خواهد کرد.

سئو بهینه سازی سایت مارا تضمین می کند, سایت را در بین موتورهای جستجو اعتبار می بخشد و در نهایت سیل مخاطبان را به سوی سایت روانه می کند.

سئو در فروشگاه اینترنتی:

سایتی که از نظر سئو بهینه باشد, دو ویژگی ممتاز با سایر سایت ها دارد.

اولین امتیاز اینکه در بین موتورهای جستجو اعتبار داشته و از رتبه بالایی برخوردار است.

دومین امتیاز این است که وقتی سایتی در نتایج جستجوی گوگل در صفحه نخست باشد.

اعتماد مخاطبان را به خود جلب کرده و بازدید کنندگان بیشتری را نسبت به سایر رقبا خواهد داشت که همین امر مجب بهینه شدن سایت می گردد.

خودتان قضاوت کنید, فروشگاهی که از سئو بهینه برخوردار است و تمامی اصول طراحی را رعایت کرده, مسلما نزد گوگل از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و بار ترافیکی بیشتری را روانه خو دارد.

نقش کلمات در فروش بیشتر:

در مقالات سئو بیان کردیم که رعایت اصول نگارش و بهره گیری صحیح و به جا از کلماتتا چه میزان به سئو شدن سایت ما کمک می کند.

شاید امروزه صاحبان بسیاری از مشاغل از رعایت این اصل غافل باشند و همواره سردرگم در حال یافتن اشکال و ایراد سایت خود باشند.

فروشگاه های اینترنتی پایگاهی برای قرار گرفتن محصولات برای فروش است و برای آشنا کردن مشتری با محصولات لازم است که برای هر محصول توضیحاتی را ارائه کنیم هعم از نام برند, مشخصات فنی, قیمت محصول و سایر توضیحاتی که نیاز است.

اینجاست که اهمیت نگارش صحیح کلمات مشخص می شود. شاید به ظاهر پر کردن توضیح محصولات کار چندان سختی نباشد اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که یکی از تکنیک های فروش بیشتر نوشتن صحیح و اصولی توضیحات محصول است.

رعایت اصول نگارش کلمات به منظور فروش بیشتر:

سئو کلمات در واقع همان رعایت اصول صحیح نگارش کلمات به منظور فروش بیشتر است. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شمارا با چند مورد کلی از اصول صحیح نگارش کلمات آشنا کنیم.

الف) نسبت کلمات با محصول:

یکی از تکنیک های اصلی سئو کلاه سفید رعایت نسبت کلمات با محصول است. رعایت این نکته در ارتباط گرفتن و تعامل مشتری با سایت شما بسیار حائز اهمیت می باشد. در بخش توضیحات محصول از کلمات کلیدی استفاده کنید که کاربران بیشتر با آن کلمات دنبال محصول خود می گردند.

شما می توانید در گوگل و با استفاده از ابزار  google keywords تحقیق کنید که در رابطه با محصول مورد نظر شما چه کلمات کلیدی بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

ب) فروشگاه شما باید پاسخگوی تمام سوالات مشتری ها باشد:

محصولات قرار گرفته در فروشگاه شما باید از نظر توضیحات به نحوی تکمیل شده باشند که مشتری بعد از بازدید از آن و خواندن اطلاعات محصول شما, دچار سردرگمی نشود.

سعی کنید سوالات مشتریان را در قالب توضیحات خود یک به یک پاسخ دهید و در نهایت برای وجود احتمالی یکسری سوال بی پاسخ بخشی را تنظیم کرده و پرسش و پاسخ های مشتریان را در آنجا قرار دهید.

پ) تهیه مقاله از محصولات:

چه بهتر است که محصولات خود مقاله تهیه کنیم و در مقالات محصولات خودرا مورد نقد و برسی قرار دهیم. نیاز نیست این مقالات با تعداد کلمات زیادی تهیه شوند, همینکه مشتری پس از خواندن نقد و برسی های مفصل مجاب به خرید محصول از فروشگاه شود خود کفایت می کند.

رعایت این مقاله و رعایت اصول آن می تواند یک ترفند دقیق برای متقاعد کردن مشتری به منظور خرید از سایت شود.

ت) مشتریان را به دام بیندازید:

گاهی اوقات مشتری ها زمان زیادی را برای گشت و گذار در فروشگاه های اینترنتی را ندارند و اینجاست که نوبت به پیاده سازی تکنیک های ویژه کلمات فرا می رسد.

به عنوان مثال عباراتی را در فروشگاه خود قرار دهید که مشتریان را وادار به خرید کند مثلا جملات تاثیر گذاری مانند: تا پایان مهلت خرید این محصول چند ساعت بیشتر زمان باقی نیست و یا این عبارت که اگر محصول مارا به دوستان خود معرفی کنید از تخفیف های ویژه برخوردار خواهید شد.

این کار دو هدف اصلی را دنبال می کند, هم مشتری را وادار به خرید از فروشگاه شما می کند و هم ناخواسته برای فروشگاه شما بازاریابی انجام می دهد.

از تکنیک های دیگر می توان به اعمال تخفیف روی محصولات اشاره کرد که این کار بازخورد بسیار خوبی برای فروش بیشتر فروشگاه شما دارد.

ث) به مشتریان خود مشاوره رایگان بدهید:

بعضی وقت ها پیش می آید که مشتری با خواندن توضیحات محصول به نتیجه نمی رسد, به صفحه پرسش و پاسخ سر میزند و در آنجا هم جواب سوالات بی پاسخ خودرا نمی گیرد و شاید دلسرد و مآیوس شود و به سراغ فروشگاه دیگری رود.

اکنون نوبت به شما رسیده است که با فراهم آوردن قابلیتی ویژه مشتریان خودرا از دست ندهید.

بهترین روش برای برطرف کردن این مشکل چیست؟

استفاده از سیستم پرسش و پاسخ آنلاین بهترین گزینه برای برطرف کردن این مورد است, همچنین در کنار این سیستم می توانید راه های ارتباطی دیگر نظیر برقراری ارتباط تلفنی, فکس یا ایمیل را فراهم کنید.

این امکانات در کنار اینکه می تواتتد یکسری از سوالات بی جواب مشتری هارا پاسخگو باشند, می توانند روشی پنهان برای دلگرمی و جلب اعتماد بیشتر مشتریان باشند.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا با رعایت یکسری از تکنیک ها به شما بیاموزیم که هرچقدر سایت و فروشگاه شما از تکنیک های بهینه سئو برخوردار باشد, سود آن به سمت خود شما خواهد بود و این شما هستید که به هدف خواهید رسید و در نهایت فروش فروشگاه خودرا چند پله افزایش دهید.

شاید رعایت و پیاده سازی تکنیک های سئو زمانبر باشد و نیاز به رسیدگی هر روزه داشته باشد اما مزایای آن به اندازه ای است که ارزش این وقت گذاشتن را داشته باشد.

باز هم به این نکته توجه دو چندان داشته باشید که اعمال تکنیک های سئو روی سایت و بهینه شدن اصولی سایت شما ارتباط مستقیمی با فروش بیشتر محصولات دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *