سئو حرفه ای در بهبود کیفیت سایت:

تاکنون مواردی را راجع به سئو سایت بیان کردیم این مبحث به حدی مهم است که نمی توان از توضیحات هرچه بیشتر آن چشم پوشی کرد.

همانقدر که در زمان طراحی سایت نیاز به دقت و گذاشتن وقت است تا سایت بتواند در میان مخاطبان خودرا نشان داده و بتواند مخاطب پسند باشد چند برابر این زمان , دقت و خلاقیت را باید صرف سئو سایت شود که در نهایت سبب بالا رفتن رتبه سایت شده و مخاطبان زیادی را جلب کند.

وقتی که سئو به طور حرفه روی یک سایت انجام پذیرد توجه موتورهای جستجو را نیز به خود جلب می کند که پس از تایید موتورهای جستجو سیل مخاطبان روانه سایت خواهد شد.

برای روشن شدن موضوع با ذکر یک مثال به ادامه مقاله می پردازیم فرض کنید راه اندازی سایت مشابه یک مسابق بسیار بزرگ است اگر در این مسابقه هیچ شرکت کننده ای شرکت نکند چه اتفاق خواهد افتاد؟

مسلما تماشاگران پس از اینکه متوجه عدم حضور شرکت کنندگان شوند هرچه سریع تر مکان را ترک خواهند کرد.

پس اینگونه بیان می کنیم که سایت بدون سئو همانند یک مسابقه بدون شرکت کننده می باشد دیدید که در این مسابقه تماشاگران خیلی زود متوجه شده و مکان را ترک کرددند پس نگرانی دقیقا همینجاست چرا که مخاطبان اگر نیاز خودرا فراهم نبینند خیلی سریع سایت را ترک می کنند.

رابطه هدف سایت با سئو:

در واقع وقتیکه سایت سئو حرفه ای نشده باشند هدف خاصی را دنبال نمی کنند و هرلحظه باگذشت زمان رو به سوی نابودی قدم بر میدارد همانطور که هدف از برگزاری یک مسابقه سرگرمی و جلب رضایت مخاطب است دقیقا در سئو سایت نیز همین هدف را جویا هستیم.

بارها عنوان کردیم در ابتدا هدف اصلی سئو سایت بالا رفتن رتبه سایت و متعاقبا جلب رضایت کاربران و در نهایت به رونق افتادن کسب و کار خواهد بود.

اگر بخواهیم ایندفعه سئو سایت را بایک مجلس مهمانی مقایسه کنیم اینچنین بیان می کنیم: در یک مهمانی اولین هدف صاحب خانه جلب رضایت مهمان ها می باشد در واقع برای خوشحال نمودن آنها هرکاری می کند و نمی گذارد به مهمان ها بد بگذرد میبینید که دقیقا مصداق سئو سایت می باشد که مالک سایت باید نهایت تلاش را برای از دست ندادن کاربران صورت دهد.

معیار موتورهای جستجو:

امروزه با افزایش روز به روز سایت های اینترنتی موتور های جستجو برای امتیاز دهی به آنها معیار هایی را در نظر میگیرند که توسط ربات های خودشان روی کل سایت اعمال می شود.

پس با این حساب تمامی سایت هایی که رعایت اصول حرفه سئو سایت به دور هستند نمیتوانند در صفحات نخست موتور های جستجو قرار بگیرند که این موجب کم استقبالی کاربران از سایت خواهد شد چرا که همه کاربران رو به سوی سایت های پر بازدید دارند و لزومی به استقبال از این سایت ها ندارند چرا که تمام نیاز خودرا در آن سایت ها برآورده کرده اند.

علت اصلی سئو شدن یک سایت چیست؟

تا حدودی با معنی و مفهوم سئو آشنایی پیدا کرده ایم اکنون وقت آن رسیده است تا اهمیت سئو در بهینه سازی یک سایت را برسی کنیم.

پس از طراحی سایت با توجه به هدفگذاری از پیش تعیین شده نظیر فروش محصول ,  ارائه خدمات و … اولین کاری که در اولویت برای انجام است سئو سایت است که باعث می شود موتورهای جستجو از سایت بازدید کرده و پس از تایید سایت را در صفحات اولیه خود به نمایش در می آورند و با فعالیت های مداوم این رتبه قابلیت ارتقا خواهد داشت.

ممکن است در سر تا سر دنیا میلیون ها سایت اینترنتی وجود داشته باشد که محتوا و هدفگذاری سایت مارا داشته باشند اما آیا موتورهای جستجو می توانند همه آنها را در رده رتبه اول سایت خود قرار دهند؟

کاملا مشخص است که جواب منفی است و تنها عاملی که تاثیر بسزایی در رتبه گرفتن هرچه بهتر سایت ها دارد و موجب ارتقا آنها به صفحات نخست در موتور های جستجو را دارد سئو حرفه ای سایت می باشد.

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه چیست؟

امروزه سایت ها برای رسیدن به رتبه های بالای در موتورهای جستجو باید به طور حرفه ای عمل کرده باشند و مراتب سئو سایت خودرا به طور کاملا دقیق به انجام برسانند که این امر صاحبان سایت ها را وارد یک بازار رقابتی تنگاتنگ می کند گاهی این رقابت بر اساس اصول و قوانین سئو صورت می گیرد که به آن سئو کلاه سفید گفته می شود و بالعکس گاهی این رقابت از مرحله سالم خارج شده که به آن سئو کلاه سیاه می گویند.

مزایای سئو در بهبود کیفیت یک سایت اینترنتی چیست؟

با ذکر یک مثال مطلب را ادامه می دهیم:

آیا اگر مزیت استفاده از یک وسیله را ندانیم میتوانید با آن کار کنید؟ خیر نمی توانید همانطور که اگر مالک یک سایت از مزایای بی شمار سئو برای رشد و پیشرفت سایت چیزی نداند آیا آنرا برای سایت خود استفاده خواهد کرد؟ بازهم خیر چراکه وقتی اطلاعی از موضوع نداریم هیچونه تمایلی برای استفاده از آن باقی نخواهد ماتد.

الف) افزایش بازدیدکنندگان:

افزایش بازدید کنندگان از سایت با استفاده از سئو حرفه ای که مهم ترین نقش در رتبه و جایگاه یک سایت کاربران می باشند از این روی گوگل و الکسا و همچنین سایر موتورهای جستجو بر اساس تعداد کاربرات داخلی یک سایت به آن امتیاز خواهند داد.

ب) تبدیل بازدید کننده های سایت به مشتری های سایت:

هرچقدر میزان بازدید کاربران از سایت بیشتر شود و کاربران به این اعتماد از سایت برسند مسلما آنهارا به مشتریان دائمی سایت تبدیل می کند.

پ) با توجه به زمانبر بودن اجرای سئو اما نتایج آن ماندگار و همیشگی خواهد بود پس سئو می تواند باعث برند سازی محصول شود.

ممکن ایت سئو امری زمانبر باشد و گاهی مخاطبان را ناامید کند اما به این نکته توجه داشته باشید که تاثیرات آن ماندگتار خواهد بود.

ت) اعتبار بخشی به سایت توسط سئو:

اصلی ترین تاثیر سئو بر سایت اعتبار بخشیدن به سایت است این اعتبار از دو منظر قابل برسی است اول از نگاه کاربران و سپس از دید موتورهای جستجو.

چه زمانی سئو به نتیجه می رسد؟

تجربه ثابت کرده که خیلی از افراد که مدعی بوده اند سایت خودرا سئو کرده اند اما نتیجه مثبتب را دریافت نکرده اندو توجه به این نکته ضروری است که سئو معیار های گسترده ای دارد.

موتورهای جستجو هرروزه الگوریتم های جدیدی را برای ربات های خود تعریف می کنند از این روی اصول سئو همواره در حال تغیر است لازم به ذکر است سئو یک سایت هیچوقت نمی تواند در عرض یک شب یا چند روز حتما اتفاق بیفتد که هرچه این اصول به طور پیوسته تر بر روی سایت اعمال شود نتایج خلق شده بسیار مناسب تر خواهند بود.

آیا زمان دقیق به نتیجه رسیدن سئو از قبل مشخص است؟

خیر این امر را نمی توان از نظر زمان تخمین بزنیم و زمان بندی به صورت تقریبی خواهد بود حتی باوجود رعایت تمام اصول حرفه برای سئو سایت باز هم نمی توان از وقوع اتفاقات پیش بینی نشده چشم پوشی کرد.

به عنوان مثال تغییر الگوریتم های گوگل و یا حمله مخرب ها و یا رقابت نا سالم(سئو کلاه سیاه) می تواند باعث به خطر انداختن سایت شود.

سئو تکنیکال:

به مجموعه تکنیک ها و روش هایی که در برنامه نویسی و پیاده سازی سئو یک سایت رعایت می شود سئو تکنیکال گفته می شود به عنوان مثال طراحی سایت, سرعت سایت, و یا حتی ریسپانسیو بودن سایت هم می تواند شامل این بخش باشد.