تولید محتوا و روش کسب درآمد از آن:

در بخش مقالات و در زیر شاخه سئو به طور کامل از سئو و تاثیر آن در بهبود کیفیت سایت مطالبی را عنوان کردیم.

اکنون می خواهیم پیرامون تولید محتوا  مقاله ای را ارائه دهیم اینکه چرا در ابتدا از سئو صحبت کردیم به این دلیل است که تولید محتوای مناسب رکن اصلی سئو سایت محسوب می شود.

تولید محتوای حرفه ای و تاثیرات  مثبت آن بر سئو سایت:

در میان مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی با نگاهی دقیق می توان دریافت که موفقیت و رشد و پیشرفت هرکدام از آنها در گروی تولید محتوا مناسب و حساب شده بوده است.

هر کدام از مشاغل اینترنتی که تولید محتوای مهندسی شده را سرلوحه کار خود قرار داده اند بی شک به موفقیت های دائمی دست یافتنه اند که تاثیرش بر روی سایت ماندگار خواهد بود.

در همین ایران مشاغل اینترنتی هستند که با صبر و پشتکار و اتکا به تولید محتوای حساب شده توانسته اند از محصولات جزئی خود برندهای ماندگاری را به ثبت برسانند و همچنان در حال انجام فعالیت باشند.

اهمیت تولید محتوای مناسب چیست؟

به این نکته اشاره ای داریم که تولید محتوای مناسب فقط مختص سایت های اینترنتی نمی باشد و در رسانه های مختلف نمونه هایی از آنرا مشاهده می کنیم اما در این مقاله به بحث پیرامون تولید محتوا حول محور وب سایت های اینترنتی داریم.

مفهوم تولید محتوا چیست:

در ابتدا این نکته را بیان کنیم که تولید محتوا تعریف خیلی خاص و دقیقی ندارد و نمیتوان آنرا در یک جمله خلاصه کرد و بیشتر به جای تعریف شبیه به یک مفهوم می باشد که هرکس می تواند درک منحصر به فردی از آن داشته باشد.

اما در نهایت اگر بخواهیم یک تعریف کلی از تولید محتوا داشته باشیم اینگونه تعریف می کنیم که محتوا گونه ای از ساختار تعریف شده و مشخص است که می تواند برای هرکس قابل فهم و استفاده باشد و همچنین تغیر پذیر باشد و با مفاهیم مشخص همراه باشد که این ساختار ترکیبی از کلمات, متون, تصاویر, صوت و ویدئو می باشد که هرکدام حاوی پیام و معنی و مفهوم خاصی هستند و برای گروه خاصی از مخاطبان در نظر گرفته و ارائه می شوند.

امروزه با نام محتوای دیجیتالی از آن یاد می شود که تاثیر بسیار مثبتی به ذهن مخاطب داشته و او را به سوی هدفی خاص سوق میدهد.

اکنون با صحبت های انجام شده پیرامون محتو ا می توان گفت عبارت تولید محتوا به معنی ایجاد و تولید گروهی خاص از ساختار های معنی دار می باشد که از عناصر مختلفی همچون کلمات , متون,تصاویر و ویدئو در ساختار آنها استفاده شده است در واقع همین نوشته ای که شما در قالب یک مقاله تولید می کنید یا مجموعه ای کلیپ های صوتی یا تصویری را ایجاد کرده اید تولید محتوا انجام داده اید.

اهمیت تولید محتوا در رونق کسب و کار؟

شاید برای شما جای سوال باشد که چرا تولید  محتوا تا این اندازه اهمیت دارد اصلا چرا کاری که به ظاهر اینقدر ساده به نظر می رسد که هر کس می تواند از عهده آن بر بیاید و آنرا انجام دهد تا این اندازه مهم است؟

پس از اینکه کار طراحی وب سایت به پایان رسید هدفی که بسیار مهم است اینکه بتوانیم این سایت را در ذهن مخاطب قرار دهیم حال اینکه یک مخاطب چگونه می تواند جذب و مشتری یک سایت شود به همین اصل مربوط است بهتر است یکبار این سوال را از خود بپرسید که چه سایتی بیشتر شمارا به خود جذب می کند؟

احتمالا جوابی که به خودتان می دهید این است که سایتی که بتواند نیاز های مارا برآورده کند و در نهایت سایتی که از نظر مطالب و زیبایی و رعایت اصول حرفه ای طراحی سایت غنی باشد از دیگر ملاک ها و معیارهای شما برای امتیاز دادن به یک سایت خوب می باشد.

رعایت اصول مهندسی در طراحی سایت:

در اصل مهندسی شدن پلی است بین کاربران وسایت ما که وقتی کاربران محتوای سایت مارا مطالعه میکنند در حال آشنایی با سایت ما می باشند و پس از آنکه سایت از نظر کیفیت محتوا و بر طرف کرن نیاز کاربر بتواند نظر اورا جلب کند اینجاست که پلی برای ارتباط بین او و کسب و کار ما صورت می پذیرد.

حالا خودتان قضاون کنید که هرچه محتوای قوی و کاربند پسند تری را در سایت ارائه کرده باشید ارتباط کاربران با سایت قوی تر شکل خواهد گرفت و بالعکس اگر محتوای شما جذابیتی برای کاربر نداشته باشد این ارتباط هرچه زودتر به پایان خواهد رسید و عملا همکاری بین طرفین صورت نخواهد گرفت در واقع این محتوای سایت است که احساس کاربران را نسبت به انتخاب یا عدم انتخاب سایت شما بر می انگیزد.

همچنین محتوای بهینه و مهندسی شده راهی است بسیار قوی در جلب اعتماد کاربران برای انتخاب یا عدم انتخاب سایت شما.

کاربران هرچه بیشتر رفع نیاز خودرا در محتوای سایت شما بیابند مطمنا سایت شمارا ترک نخواهند کرد و اعتمادشان برای انتخاب این سایت چند برابر افزایش می یابد این امر خودش یک شیوه بازاریابی غیر خواسته برای سایت شما محسوب می شود .

منظور از بازاریابی غیر خواسته چیست؟

فرض کنید شخصی از طریق هدایت موتورهای جستجو برای رفع نیازش به سایت شما ارجاع داده شده است وقتی که در سایت شما به هدفش رسیده و نیازش برآورده می شود می تواند بدون خواسته شما اما به نفع شما برای سایت تبلیغات کند و سایت شمارا به سایرین معرفی کند.

و این چرخه اگر ادامه پیدا کند که این امکان فقط و فقط بسته به کیفیت محتوا و نوع طراحی شما دارد می تواند یک روش غیر عامل اما تاثیر گذار در سئو سایت می شود و پس از مدتی متوجه این امر در بهبود کیفیت سایت خود خواهید شد.

هرچقدر در تولید محتوا وقت و دقت بیشتری را صرف کنید ضرری نکرده اید چرا که تولید محتوای مناسب نمادی از فعالیت ها و عمق رشد و پیشرفت سایت شما می باشد. سایتی را در نظر بگیرید که مدام در حال تولید و ارائه محتوای مورد توجه کاربران خود است و هیچوقت در حال استراحت نیست به نظر شما این سایت حامل چه پیغامی است در واقع این سایت به موتورهای جستجو و کاربران خود اعلام میکند که همیشه زنده هستم و در حال برطرف کردن نیازهای کاربران خود می باشم دقیقا مصداق انسانی که از بدو تولد در حال رشد و تکامل میباشد .

تولید محتوای مناسب معرف سایت:

کمتر کسی به این امر توجه دارد که تولید محتوای مناسب یکی از بهترین روش های تبلیغات اینتر نتی است و از ماندگار ترین راه های کسب اعتبار می باشد و این امر بسته به خواسته شماست.

همانطور که در سئو سایت اشاره کردیم در اینجا هم اشاره میکنیم که محتوای مناسب رتبه سایت مارا افزایش داده و باعث اعتبار بخشی به سایت ما در موتور های جستجو میباشد.